Akce školy

Čt, 13/02/2020

Tradiční valentýnské fairtradové pralinky vyrobené našimi cukráři si můžete zakoupit ve vestibulu školy ve středu 13.2.2020.

Výtěžek z prodeje bude věnován na pomoc při výstavbě školy v Africe.

Po, 10/02/2020 - Pá, 14/02/2020

V rámci projektu EDISON nás ve spolupráci se společností AEISEC navštívila skupina vysokoškoláků z různých zemí, aby našim studentům předali informace o jejich životě a kultuře. Komunikačním jazykem je angličtina. V letošním roce se studenti mohou setkat s Mohammedem z Jordánska ( autonomní oblast Palestina), Harisem z Pákistánu, Nicolasem z Indonésie, Yi - MAN z Thajwanu a Teklou z Gruzie.

Ve středu nás čeká od 15 hodin v učebně 116společná akce  Global village, kde naši hosté ve svém stánku představí svou zemi včetně oblíbené hudby, tradičního oblečení a jídla.

St, 22/01/2020

Pracujeme společně. Tentokrát přijedou na návštěvu naši němečtí partneři ze Straubingu k nám do Volyně.

A co budeme péct? Pégny ( štruple).To je tradiční anýzové cukroví ze Slovácka. Peklo se u příležitosti narození dítěte a později i jako vánoční cukroví. Tvarem mělo připomínat hřeben do vlasů.

Úspěchy školy

Dne 10. února 2020 obdrželo 10 úspěšných účastníků kurzu českého znakového jazyka své osvědčení za absolvování 1. modulu výuky českého znakového jazyka. Blahopřejeme !

V listopadu 2019 jsme se zúčastnili soutěže Mlsání v Českých Budějovicích. naše děvčata obstála na výbornou a za účast získala certifikát.

V okresním kole basketbalu dívek konaného dne 18.11.2019 naše děvčata obsadila 3. místo. Gratulujeme!

Dny otevřených dveří

Poslední den otevřených dveří pro školní rok 2019/2020:

• 14 .2.2020
Vždy od 12.00 hod do 17.00 hod
Přijímací zkoušky nanečisto, prezentace o škole.
Po předchozí domluvě lze navštívit školu kdykoliv!

Přijímací řízení

Pro školní rok 2020/2021 se  konají přijímací zkoušky pro přijetí na obory vzdělání zakončené maturitní zkouškou celostátně formou písemného testu z předmětů:

Vzorové testy jsou ke stažení na https://prijimacky. cermat.cz

Termín konání zkoušek : 14. a 15. dubna 2020

Pro učební  obor Cukrář se přijímací zkouška nekoná!

Podrobnosti pro přijímací řízení níže.

Galerie:

Titul Fakultní škola Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity

V pondělí 4. listopadu 2013 se Střední škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky stala fakultní školou Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Udělení titulu fakultní školy je pro naši školu velkou poctou.

Galerie:

Cestovní ruch a průvodcovství nebo personalistika jako volitelná specializace

Pro studenty oborů Veřejnosprávní činnost a Ekonomika a podnikání  jsme od letošního školního  roku 2013/2014 připravili možnost rozšířit své vědomosti o volitelné předměty cestovní ruch a průvodcovství nebo personalistiku. Ke své odbornosti tak naši absolventi přidají další specializaci, která v kombinaci s rozšířenou výukou jazyků zvýší jejich uplatnitelnost na trhu práce i úspěšnost v dalším vzdělávání.