Akce školy

Beseda se studenty z Indie a Španělska

Pá, 12/05/2017

Českobudějovická univerzita je ve světě známá zejména pro svou přírodovědeckou fakultu. Navštěvuje ji i jeden z našich bývalých studentů lycea, Petr Vittek, a působí zároveň jako mentor pro zahraniční studenty. Dva z nich přivezl s sebou k nám na školu. Aby se zaprvé pochlubil školou, jak říkal, ale hlavně zprostředkoval našim studentům setkání se staršími kolegy ze zahraničí, kteří u nás dokončují svá studia.

Vanesa Ovejas studuje španělskou lingvistiku, specializaci učitel druhého jazyka. Moc se jí naše škola líbila, těší se, že také bude brzy učit někde ve světě cizince španělštinu. Její prezentace připomněla všem, jak krásné je Španělsko, i kolik se tam toho dá vidět a zažít, nejen moře a pláže.

Umesh Gautam pochází z Indie, a jeho prezentace byla tedy vskutku přínosná, představil ji nejen jako zemi barevnou, plnou exotických vůní, chutí a dech beroucích památek, ale také moderní a zároveň tradičně přinášející hluboká poznání, důležitá pro celý svět. Myslím, že změnil pohled našich studentů na Indii zcela zásadním způsobem. Navíc si svou milou povahou a bezprostředností hned získal studenty i učitele. Umesh se v ČB připravuje na doktorát z přírodních věd.

Fairtradová snídaně

St, 10/05/2017

Dne 10.5.2017 proběhla Fairtradová snídaně. Studenti pod vedením Mgr. Romany Šafránkové prodávali poukázky na snídani (muffin - čokoládový nebo vanilkový, káva nebo čaj nebo čokoláda) za 30 Kč. Objednané snídaně si mohli zájemci vyzvednout ve škole nebo jim je naši studenti doručili na pracoviště. Prodáno bylo asi 200 snídaní. Všechny použité potraviny byly faitradové.

Utržená částka bude věnována na humanitární účely.

Exkurze Kancelář prezidenta republiky, střídaní Hradní stráže a Archiv Pražského hradu

Pá, 31/03/2017

Dne 31.3.2017 jsme navštívili Kancelář prezidenta republiky a Archiv Pražského hradu. Podívali jsme se do prostor běžnému člověku nedostupných  a viděli stovky let staré listiny, které souvisí s historií našeho státu.

Tečkou byl ceremoniál střídání Hradní stráže.

Galerie:

Adaptační pobyty na Zadově

Po, 12/09/2016 - Pá, 16/09/2016

Ve dnech 12.9.-16.9 2016 proběhnou Adapatční pobyty 1. ročníků pod vedením našich lektorů a studentů školy. Tato akce je prevencí sociopatogenních jevů v třídních kolektivech, protože během tohoto jednodenního pobytu se studenti lépe poznají v nových kolektivech nejen mezi sebou, ale také se svými třídními učiteli.

Burza učebnic

Po, 05/09/2016 - Út, 06/09/2016

Dne 5. - 6..9.2016 proběhne burza učebnic, kde můžou žáci školy nabídnout již nepoužívané učebnice nebo si nákupem doplnit své učebnice na nový školní rok.

Výkup učebnic v pondělí 5.9. 2016 od 7 hod do 9.00 hod.

Fairtradová snídaně

Čt, 12/05/2016

Již tradičně dne 12.5.2016 fairtradový tým studentů naší školy pod vedením Mgr. Romany Šafránkové uspořádal fairtradovou snídani. Nabídku nápojů obohatila čokoláda, která si ihned získala mnoho příznivců. Studenti prodávali kupóny na snídaňové fairtradové menu - káva, čaj nebo čokoláda a čokoládový nebo vanilkový muffin. Cena 30 Kč  a s donáškou až do domu.

Pá, 15/04/2016

Dne 15.4.2016 proběhnou třídní schůzky v kmenových učebnách. Rodiče se mohou na výsledky studia a chování svých dětí informovat od 15.00 hod do 17.00 hod.

Pracovní právo v praxi

Út, 12/04/2016

Přednáška na téma Pracovní právo v praxi proběhne dne 12.4.2016 od 8.00 hod v učebně 116. Zúčastní se jí studenti 4. ročníků a CU3.A.

Volyňský Rozcestník

Čt, 07/04/2016 - Pá, 08/04/2016

JIž tradičně proběhne v letošním roce Volyňský Rozcestník. Tématem letošního ročníku je film o českém horolezci Radku Jarošovi. Vstupné je 20 Kč.

Návštěva z Velvyslanectví USA v Praze

St, 06/04/2016

Dne 6.4.2016 nás poctil svoji návštěvou pan Ray Castillo Public Officer. Návštěva proběhla v souvislosti s Maureen Heydt, která na naší škole působí jako asistentka učitele anglického jazyka v rámci Fulbrightovy nadace. Přednáška pro studenty školy byla velmi zajímavá. Pan Castillo hovořil pouze anglicky a studenti se dozvěděli mnoho zajímavých skutečností. "Třešničkou na dortu" bylo pěvecké vystoupení pana Castilla. Písní Jožin z bážin v češtine si pan Castillo získal srdce všech studentů i přítomných pedagogů školy.