Akce školy

Prodej fairtradových pralinek

Čt, 13/02/2020

Tradiční valentýnské fairtradové pralinky vyrobené našimi cukráři si můžete zakoupit ve vestibulu školy ve středu 13.2.2020.

Výtěžek z prodeje bude věnován na pomoc při výstavbě školy v Africe.

Projekt EDISON

Po, 10/02/2020 - Pá, 14/02/2020

V rámci projektu EDISON nás ve spolupráci se společností AEISEC navštívila skupina vysokoškoláků z různých zemí, aby našim studentům předali informace o jejich životě a kultuře. Komunikačním jazykem je angličtina. V letošním roce se studenti mohou setkat s Mohammedem z Jordánska ( autonomní oblast Palestina), Harisem z Pákistánu, Nicolasem z Indonésie, Yi - MAN z Thajwanu a Teklou z Gruzie.

Ve středu nás čeká od 15 hodin v učebně 116společná akce  Global village, kde naši hosté ve svém stánku představí svou zemi včetně oblíbené hudby, tradičního oblečení a jídla.

Projektový den s cukráři ze Straubingu

St, 22/01/2020

Pracujeme společně. Tentokrát přijedou na návštěvu naši němečtí partneři ze Straubingu k nám do Volyně.

A co budeme péct? Pégny ( štruple).To je tradiční anýzové cukroví ze Slovácka. Peklo se u příležitosti narození dítěte a později i jako vánoční cukroví. Tvarem mělo připomínat hřeben do vlasů.

Běh pro Afriku

Pá, 18/10/2019

Dne 18. října se na naší škole uskutečnil pod vedením Mgr. Romany Šafránkové, Mgr. Pavly Bartuškové a Mgr. Jany Hůlovcové Běh pro Afriku.

Akce se zúčastnilo celkem 73 běžců z  1. a 2. ročníků a 3 paní učitelky. celekm uběhli 302 km.

Nejlepší třídou se stala EP1, kde 9 studentů uběhlo 102 kol, což je asi 51 km.

Poděkování patří firmě Rhode Schwarz Vimperk, která na tuto akci věnovala 10 000 Kč. tento obnos byl věnován prostřednictvím Člověka v tísni na výstavbu školy v Etiopii.

Valentýnské faitradové pralinky

Čt, 14/02/2019

Dne 14.2.2019 bude opět uskutečněn prodej valentýnských fairtradových pralinek. Čokoládové pralinky z fairtradové čokolády budou vyrábět naši cukráři. Prodej bude realizován ve vestibulu školy a za pamlsek zaplatíte 5 Kč.

Zisk bude věnován na charitativní účely.

Gerontooblek aneb zkusme si být staří

Út, 12/02/2019

Pod vedením Jany Horvátové si naši studenti oboru sociální činnost vyzkoušeli,  jaké je to být starý. Studentky se nejprve teoreticky seznámily, jak pracovat se seniory a pak si samy vyzkoušely, jak se takový člověk cítí.

Gerontooblek je oblečení se závažím, které má simulovat zhoršenou hybnost,. Součástí jsou i tmavé brýle, které omezují naše vidění a rukavice, které zhorší hmat a jemnou motoriku.

Cílem projektu je zvýšit empatii budoucích pečovatelek se svými klienty - seniory.

Práce s imobilním klientem

Čt, 07/02/2019

Dnešní den se studenti oboru sciální činnost zúčastnili projektového dne s odborníkem z praxe na téma práce s imobilním klientem. Studentky se naučili, jak pracovat s klienty, kteří mají problémy s pohybem. Bc.& Mgr. Marcela Kryski našim studentům předvedla i postupy, které jim při manipulaci velmi pomůžou. Neocenitelnou pomocí je také předvedení vhodným pomůcek.

Projektový den s cukráři ze Straubingu

St, 16/01/2019

Již tradičně nás navštívilo 10 studentů oboru Cukrář z bavorské Berufsschule 1 ze Straubingu. Společně s našimi cukráři vyráběli sladkosti s valentýnským motivem.

Vánoční fairtradový prodej

Út, 11/12/2018

V klubu školy v budově č. 135 proběhne pod vedením Mgr. Romany Šafránkové a Ing. Jiřiny Vilánkové prodej fairtradových výrobků. Těšit se můžete na kávu, čaj, maiokové chipsy, kakao a další potraviny.

Výtěžěk z této akce bude zaslán na charitativní účely.

Odborná exkurze do chráněné dílny V Týně nad Vltavou

St, 12/09/2018

Studenti třídy SC2 dne 12.9.2018 navštíví provoz v chráněné dílně v Týně nad Vltavou, kde firma Rumpold provádí zpracování odpadu. Odjezd v 8.00 hod z Volyně.

Exkurze je hrazena Jihočeským krajem v rámci akce "Škola zajistí, kraj zaplatí."