Akce školy

Výstava "Jídlo nás spojuje"

St, 21/02/2018 - St, 14/03/2018

"Jídlo nás spojuje" je putovní výstava o zemědělství, přístupu k potravinám a našem vztahu k jídlu.

Pokaždé, když otevřeme ledničku, stáváme se součástí globálního potravinového systému, který propojuje lidi ze severní a jižní polokoule. Svým spotřebním chováním ovlivňujeme, jak bude tento systém v budoucnu fungovat a jaké dopady bude mít na stav naší planety. Výstava "Jídlo nás spojuje" sleduje dopady klimatické změny na zemědělství, hledá řešení pro udržitelnou produkci potravin a poukazuje na sílu spotřebitelů a spotřebitelek změnit současný potravinový systém k lepšímu.

Výstavou chceme upozornit na nerovnoměrnou distribuci potravin – na světě totiž existuje dostatek jídla pro všechny – a vliv změny klimatu, což má za následek odchod lidí z venkovských oblastí do měst anebo do ciziny. Lidé opouštějí domov nejen kvůli válečným konfliktům a nestabilitě, ale právě také kvůli hladu a dopadům klimatické změny.

Fairtradové pralinky pro zamilované

St, 14/02/2018

Nejen zamilovaní si mohou dne 14.2.2018 koupit fairtradové čokoládové cukrovinky z naší cukrárny. Pralinky budou vyrobeny z čokolády hořké i mléčné a nabízet je budou studenti školy z fairtradového týmu pod vedením Mgr. Šafránkové ve vestibulu hlavní budovy.  Výtěžek z prodeje bude věnován do humanitární sbírky.

Edison 2018

Ne, 11/02/2018 - Ne, 18/02/2018

Edison - poznáváme země našich hostů - Ukrajina, Ázerbajdžán, Malajsie, Indonésie, Čína a Brazílie.

Laman Gafarli Azerbajdžán, Lim Boon Kok Malajsie, Ainurozaq Alif Ihsan Indonesie, Gabriela Viana Brazílie, Halyna Romanovych Ukrajina, Sijia Lyu Čína

Galerie:

Návštěva pěstitele fairtradeové kávy z Mexika

Čt, 21/09/2017

V kině Volyně se můžete v 11.00 hod setkat s pěstitelem fairtradové kávy z indiánského etnika Chol z mexického státu Chiapas, pana Gregoria Méndeze Morenem a nakoupit fairtradové výrobky.

Burza učebnic

St, 06/09/2017 - Út, 12/09/2017

Burza učebnic proběhne ve dnech 6.9. až 12.9.2017. Přivezte si podepsané knihy k prodeji s cenou a peníze na nákup nových učebnic.
Těšíme se na vás ve sborovně školy.

Beseda se studenty z Indie a Španělska

Pá, 12/05/2017

Českobudějovická univerzita je ve světě známá zejména pro svou přírodovědeckou fakultu. Navštěvuje ji i jeden z našich bývalých studentů lycea, Petr Vittek, a působí zároveň jako mentor pro zahraniční studenty. Dva z nich přivezl s sebou k nám na školu. Aby se zaprvé pochlubil školou, jak říkal, ale hlavně zprostředkoval našim studentům setkání se staršími kolegy ze zahraničí, kteří u nás dokončují svá studia.

Vanesa Ovejas studuje španělskou lingvistiku, specializaci učitel druhého jazyka. Moc se jí naše škola líbila, těší se, že také bude brzy učit někde ve světě cizince španělštinu. Její prezentace připomněla všem, jak krásné je Španělsko, i kolik se tam toho dá vidět a zažít, nejen moře a pláže.

Umesh Gautam pochází z Indie, a jeho prezentace byla tedy vskutku přínosná, představil ji nejen jako zemi barevnou, plnou exotických vůní, chutí a dech beroucích památek, ale také moderní a zároveň tradičně přinášející hluboká poznání, důležitá pro celý svět. Myslím, že změnil pohled našich studentů na Indii zcela zásadním způsobem. Navíc si svou milou povahou a bezprostředností hned získal studenty i učitele. Umesh se v ČB připravuje na doktorát z přírodních věd.

Fairtradová snídaně

St, 10/05/2017

Dne 10.5.2017 proběhla Fairtradová snídaně. Studenti pod vedením Mgr. Romany Šafránkové prodávali poukázky na snídani (muffin - čokoládový nebo vanilkový, káva nebo čaj nebo čokoláda) za 30 Kč. Objednané snídaně si mohli zájemci vyzvednout ve škole nebo jim je naši studenti doručili na pracoviště. Prodáno bylo asi 200 snídaní. Všechny použité potraviny byly faitradové.

Utržená částka bude věnována na humanitární účely.

Exkurze Kancelář prezidenta republiky, střídaní Hradní stráže a Archiv Pražského hradu

Pá, 31/03/2017

Dne 31.3.2017 jsme navštívili Kancelář prezidenta republiky a Archiv Pražského hradu. Podívali jsme se do prostor běžnému člověku nedostupných  a viděli stovky let staré listiny, které souvisí s historií našeho státu.

Tečkou byl ceremoniál střídání Hradní stráže.

Galerie:

Adaptační pobyty na Zadově

Po, 12/09/2016 - Pá, 16/09/2016

Ve dnech 12.9.-16.9 2016 proběhnou Adapatční pobyty 1. ročníků pod vedením našich lektorů a studentů školy. Tato akce je prevencí sociopatogenních jevů v třídních kolektivech, protože během tohoto jednodenního pobytu se studenti lépe poznají v nových kolektivech nejen mezi sebou, ale také se svými třídními učiteli.

Burza učebnic

Po, 05/09/2016 - Út, 06/09/2016

Dne 5. - 6..9.2016 proběhne burza učebnic, kde můžou žáci školy nabídnout již nepoužívané učebnice nebo si nákupem doplnit své učebnice na nový školní rok.

Výkup učebnic v pondělí 5.9. 2016 od 7 hod do 9.00 hod.