Beseda se studenty z Indie a Španělska

Pá, 12/05/2017

Českobudějovická univerzita je ve světě známá zejména pro svou přírodovědeckou fakultu. Navštěvuje ji i jeden z našich bývalých studentů lycea, Petr Vittek, a působí zároveň jako mentor pro zahraniční studenty. Dva z nich přivezl s sebou k nám na školu. Aby se zaprvé pochlubil školou, jak říkal, ale hlavně zprostředkoval našim studentům setkání se staršími kolegy ze zahraničí, kteří u nás dokončují svá studia.

Vanesa Ovejas studuje španělskou lingvistiku, specializaci učitel druhého jazyka. Moc se jí naše škola líbila, těší se, že také bude brzy učit někde ve světě cizince španělštinu. Její prezentace připomněla všem, jak krásné je Španělsko, i kolik se tam toho dá vidět a zažít, nejen moře a pláže.

Umesh Gautam pochází z Indie, a jeho prezentace byla tedy vskutku přínosná, představil ji nejen jako zemi barevnou, plnou exotických vůní, chutí a dech beroucích památek, ale také moderní a zároveň tradičně přinášející hluboká poznání, důležitá pro celý svět. Myslím, že změnil pohled našich studentů na Indii zcela zásadním způsobem. Navíc si svou milou povahou a bezprostředností hned získal studenty i učitele. Umesh se v ČB připravuje na doktorát z přírodních věd.