Jazykově poznávací pobyt ve Švýcarsku

Ne, 11/10/2015 - Čt, 15/10/2015

Dne 11.10.2015 - 15.10.2015 proběhl Jazykově poznávací pobyt ve Švýcarsku. Tento projekt byl dotován z projektu EU. Jednalo se především o celkové poznání Švýcarska, jak jazykově, tak i pocitově. Byla to neuvěřitelná škála tamních přírodních krás a památek. Navštívili jsme historické město Luzern, kde je nejstarší most v Evropě, tzv. kapličkový most, lanovkou jsme se podívali na největší ledovec v Evropě Aletsch (délka 23 km a hloubka až 1 km), dále jsme navštívili ekologické město Zermatt, ze kterého jsme zubačkovou lanovkou vyjeli až na vyhlídku nejvyšší švýcarské hory Dufourspitze a zde samozřejmě byl i vidět velmi známý Matterhorn. Na závěr jsme samozřejmě navštívili sýrárnu s ochutnávkou a především dále termální lázně Leukerbad a nejvyšší vinici Evropy, kde jsme si většina zakoupili zdejší, ve světě velmi známá a žádaná vína z vesnice, kde jsme byli i ubytování, z Heidadorfu (Visperterminenu). Jak vidíte celkově jsem většinu poznávacích oblastí nazýval v superlativech, a to proto, že většinou to co souvisí se Švýcarskem, to je vlastně automaticky nejlepší, jak po stránce výrobků (Victorinox, Lindt, Hodinky...), tak i přírodních úkazů. Součástí pobytu také byla možnost rozhovoru s místními lidmi a to v rozličných situacích - v restauraci při objednání jídla, zeptání se na cestu i jen tak, když jsme se zastavili na ulici. Také jsme si vyplnili krátké jazykové testy na ověření znalostí. Na závěr bych chtěl škole poděkovat za zorganizování této akce, jelikož si dovolím říci za všechny zúčastněné studenty, že se akce opravdu vydařila a přidala nám mnoho pěkných zážitků a vzpomínek na Švýcarsko.

Zájezd pro nás připravila cestovní agentura CIao Strakonice.

Galerie: