Obraz z marcipánu "Evropská unie"

Obraz z marcipánu „Evropská unie“

Obraz z marcipánu se skládá ze 60ti plátů korpusu – 19 dílů skládaných v celek Celková hmotnost obrazu z marcipánu – 130 kg.

Spotřeba materiálu:

•        550 ks vajec
  •        25 kg másla
  •        25 kg mouky
  •        25 kg cukru
  •        3 l vaječného likéru
  •        1,80 lískových ořechů
  •        18 kg marcipánu
  •        další ingredience.

Plochu k prezentaci poskytl zadarmo pan Vladimír Tůma, ředitel Gastrofestu České Budějovice 2006.

Obraz z marcipánu, který byl prezentován na  Gastrofestu České Budějovice ve dnech 9. - 11. 11. 2006, vyráběl  celý kolektiv pracovníků odborného výcviku oboru cukrář Střední školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Volyni. Obtížná byla mapa „Evropské unie“, aby rozměry jednotlivých států odpovídaly měřítku.

Obraz byl dílem 30 žáků a 5 mistrů. Byl piškotový s máslovou náplní a byl slavnostně rozkrájen   dne 9. 11. 2006 ve 13.00 hodin panem hejtmanem RNDr. Janem Zahradníkem a prezidentem Společenstva cukrářů ČR panem Drahoslavem Hvězdou. Výtěžek byl věnován nadaci „Kapka naděje“ na pomoc onkologickému onemocnění dětí a byl zaslán této nadaci na účet č. 27700277/0100. Vybráno bylo 10 482,-- Kč.

Marcipánový obraz byl zapsán do České knihy rekordů.