Pro uchazeče

Vážení návštěvníci,

dovolujeme si Vás přivítat na stránkách naší školy.Jsme škola s 145 letou tradicí.V současné době se zde vzdělává asi 400 studentů v denním studiu a 50 v odpoledních jazykových kurzech. Škola velmi příjemné prostředí. Ve třídách jsou koberce, bezprašné tabule -samozřejmostí je pořádek a čistota.

Jsme vybaveni 10 interaktivními tabulemi , 3 počítačovými učebnami, 1 multimediální učebnou pro výuku jazyků a laboratoří.. V každé učebně je dataprojektor, televize, video, DVD přehrávač.

Nabízíme čtyři maturitní obory vzdělávání ( viz Maturitní obory) a  obor učební (viz Učební obory).

Vyučujeme pět světových jazyků - anglický, německý, ruský francouzský a španělský. Znalost cizího jazyka si můžete zdokonalit v odpoledních jazykových kurzech (viz Odpolední jazykové kurzy) našim studentům poskytujeme 50% slevu kurzovného. Studium jazyků lze zakončit Státní jazykovou zkouškou, Cambridge zkouškami nebo ÖSD certifikáty ( viz Jazykové zkoušky).

Všichni naši studenti mají k dispozici zdarma posilovnu na Domově mládeže. Mohou se zdarma zúčastňovat cvičení aerobiku, cvičení na míčích, kickboxu. Také je zde pro naše studenty k dispozici keramická pec. Počítače s připojením na internet jsou samozřejmostí. Škola i domov mládeže má pokrytí bezdrátovou volně přístupnou sítí, kterou mohou využívat všichni naši studenti.

Informace o prospěchu a docházce najde každý rodič pod svým heslem na webových stránkách naší školy.

Domov mládeže je po rekonstrukci. Ubytování je v buňkách se dvěma pokoji a jedním příslušenstvím. Koupelny jsou nově opravené. K dispozici velké množství volnočasových aktivit - flórbal, volejbal, basketbal, posilovna, keramika, paličkování, pěvecký sbor Ví(q)ět. Jsou zde 2 počítačové učebny s připojením na internet, televize se satelitem, kulečník a  ping-pongový stůl.

Konec a začátek výuky je maximálně přizpůsoben autobusovým a vlakovým spojům.  Od 7.00 hod do 17.00 hod je k dispozici  školní klub s nápojovým automatem a počítačem.

Školní jídelna zabezpečuje celodenní stravování včetně pitného režimu . Jídlo je velmi chutné, zdravé a za bezkonkurenční ceny!!!

Srdečně Vás zveme na Dny otevřených dveří !!!!