Den Ruska

ss_volyneProjekty

Den Ruska proběhl 27.4.2010. V úterý ráno čekalo na studenty školy překvapení – chodby byly vyzdobeny tabulkami s ruskými větami, ve vstupní hale běžela prezentace o Rusku, kterou doplňovala výstava ryze ruských tradičních předmětů. Velký zájem vzbuzoval především bohatě zdobený samovar. O přestávkách se školou rozléhala hudba v ruštině. Po shlédnutí filmu Admirál v místním kině se pak studenti odebrali na oběd „po russki“.K obědu byl boršč a pirohy. Večer pokračoval ruský den na Domově mládeže, kde proběhla beseda s Kosmínou Smolovou o Dagestánu, její rodné zemi a s naší Mgr. Annou malou, která je z Běloruska. Studenti také mohli ochutnat pravý ruský čaj vařený v samovaru. Fotky z tohoto dne můžete shlédnout v Galerii v sekci Akce.