Fair trade

Informace o fair tradu.

Vánoční fairtradový prodej

Út, 11/12/2018

V klubu školy v budově č. 135 proběhne pod vedením Mgr. Romany Šafránkové a Ing. Jiřiny Vilánkové prodej fairtradových výrobků. Těšit se můžete na kávu, čaj, maiokové chipsy, kakao a další potraviny.

Výtěžěk z této akce bude zaslán na charitativní účely.

Studijní pobyt v Granadě v rámci projektu NIDV

Ne, 22/04/2018 - So, 28/04/2018

ZPRÁVA Mgr. Pavly Bartuškové ZE STUDIJNÍHO POBYTU

realizovaného v rámci projektu Globálního rozvojového vzdělávání 2018

Ve dnech 22.4. – 28.4. 2018 jsem se zúčastnila studijního pobytu v Granadě ve Španělsku v rámci globálního rozvojového vzdělávání (dále jen GRV) společně s dalšími jedenácti učiteli z celé republiky a dvěma skvělými průvodkyněmi z NIDV, které se nám věnovaly od přípravné schůzky počínaje až do konce pobytu.

Výchova k uvědomělé spotřebě aneb klimatická snídaně

St, 21/02/2018

jedná se o výukový program zaměřený na pochopení vlivu spotřebního chování na změny klimatu.

Studenti získají celkový přehled o problematice klimatických změn. Dozvědí se o významu regionálních potravin, které jsou ke klimatu nejvíce šetrné. Nakoupené potraviny, které se běžně konzumují k snídani studenti posnídají. Během semináře pak společně zjišťují původ, zpracování, balení a transport jednotlivých potravin a jejich dopady na emise skleníkových plynů a globální změnu klimatu.

Výstava "Jídlo nás spojuje"

St, 21/02/2018 - St, 14/03/2018

"Jídlo nás spojuje" je putovní výstava o zemědělství, přístupu k potravinám a našem vztahu k jídlu.

Pokaždé, když otevřeme ledničku, stáváme se součástí globálního potravinového systému, který propojuje lidi ze severní a jižní polokoule. Svým spotřebním chováním ovlivňujeme, jak bude tento systém v budoucnu fungovat a jaké dopady bude mít na stav naší planety. Výstava "Jídlo nás spojuje" sleduje dopady klimatické změny na zemědělství, hledá řešení pro udržitelnou produkci potravin a poukazuje na sílu spotřebitelů a spotřebitelek změnit současný potravinový systém k lepšímu.

Fairtradové pralinky pro zamilované

St, 14/02/2018

Nejen zamilovaní si mohou dne 14.2.2018 koupit fairtradové čokoládové cukrovinky z naší cukrárny. Pralinky budou vyrobeny z čokolády hořké i mléčné a nabízet je budou studenti školy z fairtradového týmu pod vedením Mgr. Šafránkové ve vestibulu hlavní budovy.  Výtěžek z prodeje bude věnován do humanitární sbírky.

Návštěva pěstitele fairtradeové kávy z Mexika

Čt, 21/09/2017

V kině Volyně se můžete v 11.00 hod setkat s pěstitelem fairtradové kávy z indiánského etnika Chol z mexického státu Chiapas, pana Gregoria Méndeze Morenem a nakoupit fairtradové výrobky.

Fairtradová snídaně

St, 10/05/2017

Dne 10.5.2017 proběhla Fairtradová snídaně. Studenti pod vedením Mgr. Romany Šafránkové prodávali poukázky na snídani (muffin - čokoládový nebo vanilkový, káva nebo čaj nebo čokoláda) za 30 Kč. Objednané snídaně si mohli zájemci vyzvednout ve škole nebo jim je naši studenti doručili na pracoviště. Prodáno bylo asi 200 snídaní. Všechny použité potraviny byly faitradové.

Utržená částka bude věnována na humanitární účely.

Fairtradová snídaně

St, 13/05/2015

Fairtradová snídaně je opět zde ! Od 20. dubna 2015 si můžete u Mgr. Romany Šafránkové zakoupit kupón na fairtradovou snídani, kterou vám doručíme 13.5.2015 až na pracoviště. Studenti školy si snídani vyzvednou před výukou ve stejný den ve vstupní hale budovy Lidická č. 135 ve Volyni.

K snídani si můžete dát muffin  - čokoládový nebo vanilkový s kousky čokolády a kávu nebo černý čaj. Vše je vyrobeno z faitradových surovin. Cena snídaně je 30 Kč.

Výtěžek z této akce bude určen pro humanitární účely.

Čokoládové cukrovinky

Prodejem čokoládových fairtradových pralinek jsme vydělali 1515 Kč. Výdělek bude použit na nákup učebních pomůcek pro děti v Africe.

Fairtardová snídaně

Dne 14.5.2014 proběhla fairtradová snídaně. Prodalo se 220 ks snídaní. Za vydělaných 2038 Kč budou nakoupeny učební pomůcky pro děti v Africe.