Fair trade

Informace o fair tradu.

Návštěva pěstitele fairtradeové kávy z Mexika

Čt, 21/09/2017

V kině Volyně se můžete v 11.00 hod setkat s pěstitelem fairtradové kávy z indiánského etnika Chol z mexického státu Chiapas, pana Gregoria Méndeze Morenem a nakoupit fairtradové výrobky.

Fairtradová snídaně

St, 10/05/2017

Dne 10.5.2017 proběhla Fairtradová snídaně. Studenti pod vedením Mgr. Romany Šafránkové prodávali poukázky na snídani (muffin - čokoládový nebo vanilkový, káva nebo čaj nebo čokoláda) za 30 Kč. Objednané snídaně si mohli zájemci vyzvednout ve škole nebo jim je naši studenti doručili na pracoviště. Prodáno bylo asi 200 snídaní. Všechny použité potraviny byly faitradové.

Utržená částka bude věnována na humanitární účely.

Fairtradová snídaně

St, 13/05/2015

Fairtradová snídaně je opět zde ! Od 20. dubna 2015 si můžete u Mgr. Romany Šafránkové zakoupit kupón na fairtradovou snídani, kterou vám doručíme 13.5.2015 až na pracoviště. Studenti školy si snídani vyzvednou před výukou ve stejný den ve vstupní hale budovy Lidická č. 135 ve Volyni.

K snídani si můžete dát muffin  - čokoládový nebo vanilkový s kousky čokolády a kávu nebo černý čaj. Vše je vyrobeno z faitradových surovin. Cena snídaně je 30 Kč.

Výtěžek z této akce bude určen pro humanitární účely.

Čokoládové cukrovinky

Prodejem čokoládových fairtradových pralinek jsme vydělali 1515 Kč. Výdělek bude použit na nákup učebních pomůcek pro děti v Africe.

Fairtardová snídaně

Dne 14.5.2014 proběhla fairtradová snídaně. Prodalo se 220 ks snídaní. Za vydělaných 2038 Kč budou nakoupeny učební pomůcky pro děti v Africe.

Fairtardová snídaně

St, 14/05/2014

Již tradičně i v letošním školním roce se uskuteční Fairtradová snídaně. Snídani z faitradových surovin připraví naši cukráři. Můžete si vybrat mezi kávou a čajem a čokoládovým a vanilkovým muffinem. Studenti školy budou mít 14.5.2014 připravenou snídani ve foayeru školy v budově č.135. Obyvatelům města ji naši studenti z fairtradového týmu doručí až do domu nebo na pracoviště. celou aksi zastřešuje Mgr. Romana Šafránková.

Od 28.4.2014 je možné zakoupit si poukázky na snídanimv ceně 25 Kč.

Prodej Valentýnských fairtradových cukrovinek

Čt, 13/02/2014 - Pá, 14/02/2014

Dne 13.2.2014 nabídne fairtradový tým naší školy pod vedením Mgr. Romany Šafránkové Valentýnské čokoládové cukrovinky, které bude možno zakoupit ve vestibulu školy.

Cukrovinky vyrobili naši cukrářští učňové a učnice.

Interaktivní výstava Supermarket svět

Po, 04/11/2013 - Pá, 15/11/2013

Putovní interaktivní výstava  pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla. Výstava pro střední školy a vyšší ročníky základní školy zve studenty ke zkoumání věcí a globálních souvislostí jejich výroby, vlastních otázek i postojů. Na pěti stanovištích s interaktivními předměty a panely doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí.

Férová snídaně

Út, 14/05/2013

Tým studentů SŠ a JŠ Volyně si pro Vás připravil fairtradovou snídani, při zakoupení kupónu si můžete sestavit snídani

z následující nabídky:

- fairtradový muffin vanilkový

- fairtradový  muffin čokoládový

- fairtradová káva

- fairtradový čaj

Kupóny jsou k dostání ve škole od 24.4. 2013 u FT týmu studentů nebo u Mgr. Romany Šafránkové.

Tabule pro školu v Africe

Naše škola koupila z peněz utržených prodejem fairtradových valentýnských bonbonů tabuli pro školu v Africe. Děti potřebují psací potřeby, sešity, pana učitele a také TABULI. Bez ní to zkrátka nejde. Tímto skutečným dárkem chceme podpořit snahu Člověka v tísni změnit poměry v chudých afrických zemích a umožnit vzdělání i těm nejchudším dětem.

www.skutecnydarek.cz