Po stopách historie

Mimoškolní zájmová činnost

Historická expedice

Út, 22/11/2011

V rámci projektu Po stopách historie proběhla historická expedice do města Třeboně. Hlavním cílem skupiny studentů pod vedením pana Karla Skalického ( Městské muzeum Volyně) byl archiv, kde je uložena většina listin týkajících se Helfenburku. Studenti tak na vlastní oči viděli historické listtiny z doby Rožmberků.

Helfenburk

Út, 04/10/2011

V rámci projektu Stopách historie se uskuteční expedice Helfenburk a Bavorov pod vedením pana Karla Skalického z Městského muzea Volyně. Cílem je prozkoumat hrad ( dnes zříceninu), která patřila rodu Rožmberků.

Den otevřených dveří s Rožmberky

Pá, 14/10/2011

Den otevřených dveří s Rožmberky je vyvrcholením projektu Po stopách historie, který je spolufinancován z rozpočtu Jihočeského kraje. Všechny aktivity proběhnou ve spolupráci s MMKC Volyně. V 9 hodin začne celý den prezentací zapojených studentů  o historii Rožmberků a prezentací projektu v kině Volyně. Potom zúčastnění studenti uvidí film Svatby Petra Voka. V 11  a ve 14 hodin představí skupina historických tanců Campanello renesanční tance a kostýmy. Zároveň srdečně zveme na vernisáž výstavy Helfenburk jako cíl v Městském muzeu ve Volyni.

Po stopách historie

Pá, 01/04/2011 - Pá, 14/10/2011

Tento projekt bude probíhat od dubna do října 2011 ( kromě letních prázdnin). Vznikl ve spolupráci Muzea Volyně s naší školou. Skupina studentů školy pod vedením pana Karla Skalického  - vedoucího oddělení Městské muzeum ve Volyni - bude pátrat v okolí města po stopách, které zde zanechal rod Rožmberků. Hlavním objektem jejich zájmu bude hrad Helfenburk.cStudenti také navštíví archiv v Třeboni nebo v Českém Krumlově, kde jsou uloženy originály listin vážících se k tomuto místu.