Přijímací zkoušky

Zjisti, co udělat, aby ses mohl/a stát jedním z nás.

Přehled oborů

29-54-H/01
výuční list

Děláš přijímací zkoušky?

Jestli se hlásíš na některý z maturitních oborů, pak přijímací zkoušky děláš (Jednotné přijímací zkoušky z Matematiky a Češtiny). Jestli jdeš na náš učební obor Cukrář, můžeš přijímačky pustit z hlavy - neděláš je.

Zjisti si podrobnosti

Jak na školu ve 3 krocích

• Podej přihlášku

Nejpozději do 1. března 2020 musíš odevzdat přihlášku ke studiu, a to vyplněnou a potvrzenou od tvé základní školy. Jestli to tvůj obor vyžaduje, nezapomeň přiložit i Potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře.

• Přijď na přijímací zkoušku

Jestli se hlásíš na maturitní obor, čekají tě Jednotné přijímací zkoušky z Matematiky a Češtiny. Jestli jdeš na Cukráře, žádné testy neskládáš.

• Odevzdej Zápisový lístek

Jestli jsi byl/a přijata na naši školu, musíš ještě odevzdat Zápisový lístek. Teprve poté, co ho odevzdáš, se stáváš studentem. Lístek musíš odevzdat do 5 pracovních dní ode dne oznámení rozhodnutí o přijetí. Zápisový lístek ti dají nebo už dali na základní škole.

Přijímací řízení podle typu oboru

Maturitní obory

Jestli jdeš na maturitní obor, budeš dělat Jednotnou přijímací zkoušku. Ta se skládá z těchto částí:

• Český jazyk a literatura (70 minut)
  • Matematika (85 minut)

Z každého můžeš získat 50 bodů. Jednotné zkoušky se letos konají v termínu - 8. června 2020.

Kromě zkoušky se budeme u přijímaček koukat také na tvé výsledky z posledních ročníků ZŠ. Další informace najdeš na webu CERMAT, nebo na Facebooku Jednotné přijímací zkoušky.

Učební obory

Jestli se hlásíš na náš učební obor Cukrář, zkoušky se tě netýkají a můžeš je pustit z hlavy.

Přijímací řízení pak proběhne tak, že odevzdáš přihlášku a v den, kdy stanovíme konání přijímacího řízení také zveřejníme informaci o přijetí nebo nepřijetí na naši školu a ty se tak dozvíš, jestli jsme tě vzali.

Tento rok jsme datum stanovili na 22. dubna 2020.

Jak podat přihlášku

Kam posílat přihlášky?

Střední škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Volyně, Lidická 135
Lidická 135
387 01 Volyně

Máte dotaz?

PaedDr. Eva Klasová
klasova@ssvolyne.cz
+420 383 372 280

Ještě sis nevybral/a obor?

Tak vzhůru do toho
Zjisti, co učíme