Vzdělávací a poznávací pobyt na Maltě

St, 07/10/2015 - St, 14/10/2015

Malta - nejlepší způsob výuky jazyků

Na začátku října jsme se školou odletěli na Maltu na jazykový kurz. Už v letadle panovala skvělá nálada. Všichni se bavili, dostali informace o svých rodinách, ke kterým se po příletu máme nastěhovat. Rodinu, kterou jsem dostala si nemohu vynachválit. Celá skupina jsme bydlela nedaleko od sebe a blízko od školy. První školní den byl skvělý. Rozdělili si nás do tříd podle vstupních testů a vyučování začalo. Každá hodina vypadala jinak. Mluvili jsme, psali testy, mluvili a mluvili. Hráli jsme hry, u kterých jsme zažili mnoho legrace, ale také řešili problémy míst, odkud kdo pochází. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o kulturách, životů a žití dalších studentů. Studenti na Chamber Collage byli z celého světa. Na škole panovala úžasná nálada, všude nás obklopovala skvělá energie, učitelé byli vždy vlídní a usměvaví. Všichni byli moc příjemní. Každý den po škole jsme měli společnou aktivitu. Chodili jsme k moři, na promenádu města Sliema a poznávali kulturu a památky Malty. Navštívili jsme hlavní město Valletta, které bylo přesně naproti našemu městskému přístavu. Nejstarší město Mdina, ale také jsme si udělali výlet lodí na ostrov Gozo, ke krásnému Azurovému Oknu. Jeli jsme na krásnou písečnou pláž Golden Sands, kde byly úžasné vlny. Píšečné pláže na Maltě jsou velice vzácné, proto jsme si to moc užili. Náš program byl velice nabitý. Paní ředitelka s paní učitelkou pro nás dělali, co mohli, abychom se bavili, poznali, co nejvíce jsme za tak krátkou dobu mohli a tento jazykový pobyt si všichni užili a aby nám to něco přineslo. Domů jsem se vrátila nadšená, moc se mi tam líbilo. Jsem moc ráda, že nám dotace od EU umožnily tento pobyt uskutečnit a doufám, že se naskytne podobná příležitost vycestovat, poznávat kulturu, životy lidí, památky dalších měst EU a hlavně zlepšování komunikace, dorozumívání v cizích jazycích.

Pobyt je dotován z projektu EU.

Galerie: