studenti při praxi

Sociální činnost

Vždycky ti záleželo na lidech kolem tebe a chtěla/a jsi dělat svět lepším a bezpečnějším místem. Trpělivost, empatie a zodpovědnost nejsou běžné vlastnosti, ale ty je máš a hodláš je využít, abys mohl/a pomáhat lidem.

Jestli ses v předchozích řádcích našel/našla, pak je tenhle obor pro tebe jako dělaný. Můžeš se s ním stát sociálním pracovníkem, zodpovědnou úřednicí/úředníkem a po dalším studiu dokonce záchranářem nebo zdravotní sestrou.

Přihláška ke studiu (PDF)

Informace o přijímačkách

Podívej se na předměty

KÓD OBORU
75-41-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Sociální činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Úplné střední odborné vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
4 roky

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace zde.

ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST
Uchazeč nesmí mít závažné duševní nemoci a poruchy chování.

Proč studovat sociální činnost

Mnoho možností uplatnění

Naučíš se vše potřebné nejen ze sociální práce, ale také psychologie, fyzioterapie nebo třeba práva. Díky tomu budeš mít dveře všude otevřené.

Hodně praxe

Budeš mít hodně praxe a vyzkoušíš si všechno možné, a tak zjistíš, co tě doopravdy baví. Navíc můžeš získat body navíc při přijímačkách na VŠ.

V terénu nebo v kanceláři

Po škole budeš moci pomáhat slabším lidem přímo v terénu, ale můžeš také dělat svět lepším zodpovědnou prací za stolem.

Maturita v klidu

Maturitu u nás udělá skoro každý. Bát se jí rozhodně nemusíš, připravíme tě dobře.

Do práce nebo na vysokou

Po škole můžeš klidně jít rovnou do práce, ale stejně tak se můžeš rozhodnout pokračovat ve studiu na VŠ. Dostaneš se tam.

Certifikace a osvědčení

Při studiu můžeš absolvovat řadu zájmových aktivit a získat z nich cenná osvědčení a certifikace.

Silnější díky jazykům

Jazyková vybavenost je v dnešním světě velká výhoda a my to víme. Klademe důraz na to, aby ses domluvil/a.

Co budeš umět

• Porozumíš člověku s různými typy postižení a handicapu, od mentálně či tělesně postižených, přes nemocné staré lidi, po lidi s vadou zraku či sluchu.
  • Naučíš se efektivně komunikovat s každým člověkem bez ohledu na jeho onemocnění či postižení.
  • Zvládneš praktické obslužné činnosti - postaráš se o člověka v domácí i nemocniční péči.
  • Budeš umět lidem poradit v jejich tíživé situaci a podpořit je.
  • Porozumíš základům práva a budeš schopen/schopna provádět základní právní poradenství v sociální sféře.
  • Naučíš se, jak nemocné klienty zabavit a připravit pro ně program.

Jaké můžeš získat certifikace

• Europass - v českém a anglickém nebo německém jazyce
  • Jazykové zkoušky  - volitelné - Cambridge zkoušky  PET, FCE z anglického jazyka, zkoušky ÖSD z německého jazyka
  • Český znakový jazyk - volitelný  - certifikát s akreditací MŠMT o absolvování kurzu
  • Průkaz ČČK -První pomoc  - volitelné
  • Certifikát z kurzu paliativní péče
  • Průkaz ISIC - volitelné

Kde se uplatníš

Dveře budeš mít otevřené v domovech pro seniory, neziskových organizacích, úřadech, léčebnách, charitě nebo můžeš pracovat jako osobní asistent/ka přímo u klientů doma či v centrech jim určených. Můžeš se stát klidně i záchranářem.

Nebo prostě pokračuj na vysokou školu a rozšiř si ještě více své znalosti a možnosti uplatnění.

Poslechni si, co se o nás říká

Image

Mgr. Lucie Marková                                                                                                Terénní pracovník
Absolventka oboru Sociální činnost

Na této škole začala kapitola mého nynějšího profesního života. Právě díky studiu na této škole jsem v sobě objevila smysl, proč ve studiu sociálních věd pokračovat. Svá studia jsem zakončila na Karlově Univerzitě a nyní mohu své získané znalosti a zkušenosti předávat dál v rámci své práce. Ráda zpětně vzpomínám na čas strávený na této škole a jsem vděčná za každou radu a podporu od skvělých pedagogů.

Image

Anežka Vastlová, rozená Kunclová                                                                              Oddělení Městské policie ve Strakonicích
Absolventka oboru Sociální činnost

Na střední školu vzpomínám ráda a často. Nejvíce si cením navázaných přátelství, která stále trvají, a na vstřícnost vyučujících. Na základní škole jsem byla průměrná žákyně, ale na střední škole mě překvapivě začalo bavit se učit.

portrét studenta

Jana Horvátová, DiS.
vedoucí pracoviště Strakonice
Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, o. p. s.
Absolventka oboru Sociální činnost

Moc ráda vzpomínám na bezstarostná studentská léta a pedagogy, které jsem potkala. A mohu je potkávat i dnes díky své profesi.

portrét

Bc. Jan Křenek                                                                                                          Výjezdový zdravotnický záchranář
Absolvent oboru Sociální činnost

Střední škola ve Volyni mi toho dala hodně. Vědomosti, zkušenosti, kamarády. Díky přístupu všech vyučujících jsem byl dobře připraven pro budoucí studium na Zdravotně-sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a i nyní při výjezdech využívám zkušenosti nabyté již během studia na střední škole.

Image

Mgr. Jiří Kadoch                                                                                                          Vedoucí oddělení úvěrů
Absolvent oboru Sociální činnost

Na školu vzpomínám především proto, že mě přivedla k právu. Do té míry, že jsem jej následně i vystudoval a stalo se náplní mého života, za což děkuji.

Tenhle obor se ti opravdu líbí?

Tak ho pojď studovat
Zjisti, jak podat přihlášku